Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Października 2019
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

2018/2019

Lektury
Lektury 1-3
Lektury

Klasa 1

  1. M. Kownacka „Plastusiowy pamiętnik”
  2. J. Grabowski „Czarna owieczka”
  3. H. Januszewska „Kopciuszek”
  4. C. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
  5. J. Papuzińska „Nasza mama czarodziejka”
  6. M. Konopnicka „Co słonko widziało”
  7. A. Bahdaj „Pilot i ja”
  8. E. Szelburg-Zarembina „Najmilsi”
  9. J. Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek”
  10. M. Jaworczakowa „Jacek, Wacek i Pankracek”
  11. J. Tuwim „Wiersze dla dzieci”
  12. D. Wawiłow „Wierszykarnia”

Klasa 2

  1. J. Tuwim „Słoń Trąbalski”
  2. M. Kruger „Karolcia”
  3. E. Szelburg-Zarębina „Idzie niebo ciemną nocą”
  4. Ch. Perrault „Czerwony Kapturek”
  5. A.C. Centkiewiczowie „Zaczrowana zagroda”
  6. S. Michałow „Nie płacz, Koziołku”
  7. J. Porazińska „Szewczyk Dratewka”
  8. H. Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
  9. G. Knutsson „Przygody Filona Bezogonka”
  10. J. Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
  11. A.A. Milne „Kubuś Puchatek”
  12. K. Kleniewska-Kowaliszyn „Magda, Paweł i Ty”

Klasa 3

  1. M. Jaworczakowa „Oto jest Kasia”
  2. M. Kownacka „Kajtkowe przygody”
  3. R. Pisarski „O psie, który jeździł koleją”
  4. A. Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”
  5. K. Makuszyński „Awantura o Basię”
  6. W. Chotomska „Dzieci pana Astronoma”
  7. H.Ch. Andersen „Baśnie”
  8. C. Centkiewicz „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
  9. S. Wortman „ U złotego źródła. Baśnie polskie”
  10. J. Ratajczak „Ziarenka maku”
 
Lektury 4-6
Lektury

Klasa 4

  1. J. Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”
  2. „Baśnie polskie”
  3. C. S. Lewis „Lew Czarownica i stara szafa”
  4. C. Collodi „Pinokio”

Klasa 5

  1. F. H. Burnett „Tajemniczy ogród”
  2. H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
  3. M. Twain „Przygody Tomka Sawyera”
  4. F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”
  5. „Legendy polskie”
  6. „Mity greckie”

Klasa 6

  1. I. Jurgielewiczowa „Ten obcy”
  2. K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”
  3. J. R. R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”
  4. E. Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”
  5. L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”
 
Lektury I-III
Lektury

Klasa I

  1. H. Sienkiewicz „Quo vadis”
  2. J. Parandowski „Przygody Odyseusza”
  3. Molier „Skąpiec”
  4. M. Musierowicz „Opium w rosole”
  5. K. Dickens „Opowieść wigilijna”
  6. E. Hemingway „Stary człowiek i morze”

Klasa II

  1. W. Szekspir „Romeo i Julia”
  2. A. Mickiewicz „Dziady cz.II”
  3. A. Fredro „Zemsta”
  4. A. De Saint-Exupery „Mały Książę”
  5. Molier „Skąpiec”
  6. A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” (fr.)
  7. H. Sienkiewicz „Latarnik”
  8. P. Jasienica „Polska Jagiellonów”

Klasa III

  1. B. Prus „Kamizelka”
  2. A. Czechow „Kameleon”
  3. E. Hemingway „Stary człowiek i morze”
  4. A. Kamiński „Kamienie na szaniec”
  5. S. Mrożek Wybrane Opowiadanie
  6. M. Białoszewski „Pamiętnik z powstania warszawskiego”
  7. G. Orwell „Folwark zwierzęcy”
  8. H. Krall Wybrane Opowiadanie
  9. R. Kapuściński „Cesarz” (fr.)
  10. S. Żeromski „Syzyfowe prace”
 
PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU ZAGUBIENIA LUB ZNISZCZENIA PODRĘCZNIKÓW
Lektury

 

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
-------------------------------------------------------------------
kontakt z administratorem strony:
biblioteka@bajkowa.edu.pl
Bartek Rączkowski, Klaudia Ruszkiewicz i Mariusz Zygier © 2016
Joomla templates

Dzień Misia

1mi 226.jpg

Zegar

Ulti Clocks content

Licznik odwiedzin