Teleturniej 1 z 10 w Bibliotece na Bajkowej PDF Drukuj Email
wtorek, 08 maja 2018 09:35

Po raz kolejny w bibliotece szkolnej zorganizowano Teleturniej „1 z 10”. Inspiracją dla nauczyciela bibliotekarza był znany telewizyjny teleturniej pod tym samym tytułem. W tegorocznym szkolnym turnieju wzięli udział uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 204.

We współpracy z wychowawcami klas wyłoniono dziesięciu uczestników konkursu. Przygotowano regulamin dostosowany do warunków szkolnych oraz ułożono 200 pytań na podstawie książek znajdujących się w naszej bibliotece. Pojawiły się też pytania spoza wiedzy książkowej, dowcipne, wywołujące śmiech zarówno wśród uczestników, jurorów, jak i u widzów.

Teleturniej prowadziły uczennice klas trzecich gimnazjum, a nad całością czuwały panie bibliotekarki, złączając kolejne etapy w całość.

Każdy uczeń otrzymywał trzy szanse, którymi w naszym przypadku były czerwone baloniki. Gdy odpowiedź była błędna uczestnik tracił szansę a balon zostawał przekłuty. Za poprawną odpowiedź uczeń w nagrodę otrzymywał cukierek.

Wykorzystano sto dziewiętnaście pytań z przygotowanych 200.

Po wielu pozytywnych emocjach, które udzielały się uczestnikom i widzom, zwycięzcą Szkolnego Teleturnieju 1 z 10 został Maksymilian Tomasik, uczeń klasy VI B. Gratulujemy! Otrzymał nagrodę książkową z Dyplomem Laureata.

Po zakończeniu teleturnieju, owacjom i gratulacjom nie było końca. Padały pytania, czy dla wszystkich uczniów też będzie zorganizowany podobny teleturniej? Niestety, w tym roku szkolnym zostały już zorganizowane dwa etapy konkursu, więc chętnych uczniów możemy zaprosić dopiero na następny rok szkolny. Dziękujemy ze swej strony wychowawcom, którzy bardzo chętnie włączyli się w realizację przedsięwzięcia, uczestnikom teleturnieju oraz prowadzącym gimnazjalistkom.

Zatem, do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.