Zapraszamy codziennie: Biblioteka 8:00 - 16:00

Aktualności


Dzisiaj jest: Sobota
6 Czerwca 2020
Imieniny obchodzą
Benignus, Dominika, Klaudiusz, Laurenty,
Norbert, Norberta, Paulina, Symeon,
Więcerad

Do końca roku zostało 209 dni.
Zodiak: Bliźnięta

2019/2020

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Biblioteka   
piątek, 24 listopada 2017 11:35

 

 


Spotkanie autorskie

 

W ostatnich dniach odbyło się w naszej szkole spotkanie z pisarzem, panem Arkadiuszem Niemirskim.  Uczestniczyli w nim uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Spotkanie odbyło się  w sali gimnastycznej, bo tylko tam mogło się zmieścić tyle klas.

Pan Arkadiusz Niemirski to postać o wielu twarzach i wszechstronnych zainteresowaniach. Jest powieściopisarzem, satyrykiem i dziennikarzem. Wiele podróżuje, ma zainteresowania muzyczne, historyczne, ekologiczne i wiele innych. Swoją drogę pisarską zaczął od kontynuowania popularnej serii o Panu Samochodziku. Stworzył 16 tomów przygód tego bohatera, m. in. „Pan Samochodzik i włamywacze”, „Pan Samochodzik i amerykańska przygoda”, „Pan Samochodzik i Arsen Lupin”, „Pan Samochodzik i Atlantyda” i in.

W ostatnich latach pan Niemirski pisze powieści detektywistyczne dla młodzieży i dla dorosłych. Są to głównie utwory z zagadką historyczną lub ekologiczną w tle. Można tu wymienić tytuły: „Pojedynek detektywów”, „Testament bibliofila”, „Pasztetowe wakacje” oraz dla dorosłych: zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała” i powieść z dreszczykiem „Prowokator”.

Na spotkaniu pan Niemirski wyświetlił specjalnie przygotowaną,
obszerną prezentację multimedialną.  Zawarł w niej informacje biograficzne, wspomnienia, opis własnej drogi twórczej, przedstawienie swoich książek, krótkie omówienie zainteresowań i działalności kulturalno-edukacyjnej. Wymienione zagadnienia zostały ubarwione komentarzem autora, obrazem, dowcipem i muzyką. Sala reagowała bardzo żywo na wszystkie pytania, żarty i uwagi pisarza i nagrodziła go na koniec wielkimi brawami.

To było bardzo ciekawe i udane spotkanie. Uczniowie wyszli z niego zafascynowani osobowością pisarza. Wielu z nich ustawiło się od razu w długiej kolejce po książki i autografy autora.

Cieszymy się, że spotkanie z panem Arkadiuszem Niemirskim przyczyniło się do pogłębiania zainteresowań czytelniczych naszych uczniów.