Dzisiaj jest: Wtorek

czwartek, 16 listopada 2017 14:06

Teleturniej 1 z 10 w Bibliotece na Bajkowej

Dnia 26.10.2017 roku w bibliotece szkolnej zorganizowano Teleturniej
1 z 10. Inspiracją dla nauczyciela bibliotekarza był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa oraz telewizyjny teleturniej pod tym samym tytułem, ale  adresowany do uczniów klas drugich gimnazjum.

We współpracy z wychowawcami klas gimnazjalnych wyłoniono dziesięciu uczestników konkursu. Przygotowano regulamin dostosowany do warunków szkolnych oraz ułożono 199 pytań na podstawie książek znajdujących się w naszej bibliotece.  Były też  pytania spoza wiedzy książkowej, dowcipne, wywołujące śmiech zarówno wśród uczestników, jurorów i widzów.

Teleturniej prowadziły uczennice klas trzecich gimnazjum, a nad całością czuwały bibliotekarki, spinając kolejne etapy  w jednolitą  całość.

Każdy uczeń otrzymywał trzy szanse, którymi w naszym przypadku były czerwone baloniki. Tracił szansę poprzez przekłucie balonu, udzielając błędnej odpowiedzi. Za poprawną odpowiedź w nagrodę otrzymywał cukierka.

Wykorzystano prawie sto trzydzieści pytań z przygotowanych 199.

Po wielu pozytywnych emocjach, które udzielały się  uczestnikom i widzom, zwycięzcą Szkolnego Teleturnieju 1 z 10 została Małgorzata Hajzik, uczennica klasy II B. Gratulujemy! Otrzymał nagrodę książkową z Dyplomem laureata.

Po zakończeniu teleturnieju, ze strony widowni padały pytania, czy dla wszystkich uczniów też będzie podobny teleturniej? W tym roku szkolnym przewidujemy jeszcze zorganizowanie jednego etapu dla uczniów klas siódmych szkoły podstawowej z wykorzystaniem zakupionych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zatem,  do zobaczenia na wiosnę.

oprac. Małgorzata Stasiak