Remont w bibliotece PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2016 08:44

W lutym i części marca 2016 roku w bibliotece był przeprowadzony remont połączony
z wymianą mebli w wypożyczalni i czytelni.

Remont poprzedziła wielka akcja pakowania książek, płyt, kaset, czasopism i innych materiałów gromadzonych przez bibliotekę do niezliczonej ilości pudeł.  Pudła coraz bardziej wypełniały bibliotekę a wypożyczanie książek było coraz trudniejsze.

W ostatnich dwóch dniach przed feriami zimowymi zaczęło się pracowite wynoszenie wszystkiego do sąsiadującej z biblioteką sali lekcyjnej. Regały, półki, pudła komputery, dokumenty
i niezliczoną ilość drobiazgów wyniesiono z pomocą panów dozorców i uczniów-ochotników.

W czasie trwania ferii w bibliotece trwały prace nad malowaniem ścian, cyklinowaniem
i lakierowaniem podłóg oraz wykonaniem nowych mebli na wymiar w wypożyczalni.  Stukot młotków
i warkot wiertarek dobiegał z biblioteki przez całe ferie.

A potem przyszła pora na najprzyjemniejszą część remontu, to jest zagospodarowywanie się w odnowionych wnętrzach i nowych meblach. Biblioteka zyskała nowe szafki, regały i półki pod sufit nowe stoliki i krzesła oraz elegancką ladę do wypożyczania książek. Kilka tygodni trwało rozmieszczanie księgozbioru na nowo, segregowanie i rozlokowywanie w nowych szafkach materiałów bibliotecznych.

Teraz, kiedy biblioteka jest już na nowo zorganizowana i sprawnie działająca miło nam witać czytelników w estetycznym, jasnym, przestronniejszym wnętrzu i udostępniać książki stojące w pięknych, pachnących świeżością regałach. Staramy się dopasować do wyglądu biblioteki wygląd księgozbioru i kupujemy dużo nowych, pięknie wydanych książek.

Nasi czytelnicy bardzo chwalą obecny wygląd biblioteki , chętnie nas odwiedzają i ,co najważniejsze, chętniej wypożyczają i czytają książki.

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 12:57

-------------------------------------------------------------------
kontakt z administratorem strony:
biblioteka@bajkowa.edu.pl
Bartek Rączkowski, Klaudia Ruszkiewicz i Mariusz Zygier © 2016