PDF Drukuj Email

Dnia  06.11 z okazji obchodów Roku Tuwimowskiego, w naszej szkole odbyło się spotkanie z poezją Juliana Tuwima. Z inicjatywy pań bibliotekarek,  zaproszona została
p. Agnieszka Wojdowicz  (polonistka XXVI LO przy ZS nr 114) wraz  z uczniami trzeciej klasy, którzy zaprezentowali montaż poetycki pt.  „Cztery pory roku” . Przedstawienie obejrzeli  uczniowie klas drugich gimnazjów.

Po inscenizacji,  uczennice biorące udział w przedstawieniu, zaprosiły kilkoro uczniów z sali do konkursu na najlepszą interpretację wierszy Juliana Tuwima. Spośród widzów zostało wybranych siedmioro uczniów. Mieli oni za zadanie jak najlepiej przeczytać wiersze, których wysłuchali wcześniej podczas przedstawienia.  Zgromadzona publiczność nagradzała swoich kolegów burzliwymi oklaskami. Za udział w zabawie, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po części oficjalnej, nasi goście złożyli podpisy w kronice biblioteki, a następnie zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Mamy nadzieję, że to  pierwsze spotkanie będzie początkiem współpracy między naszymi szkołami.

Monika Grabowska

-------------------------------------------------------------------
kontakt z administratorem strony:
biblioteka@bajkowa.edu.pl
Bartek Rączkowski, Klaudia Ruszkiewicz i Mariusz Zygier © 2016